Оксана Муха: авторський проект Дмитра Кацала «Від Шевченка до Костенко» 2017-03-10 19:00

Оксана Муха: авторський проект Дмитра Кацала «Від Шевченка до Костенко»

 • 10

 • Березня 2017

 • 19:00

 • Сьогодні — 24 листопада, п'ятниця, 2017

Оксана Муха

Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії

Шевченко Orchestra: Юрій Романів (клавішні), Юрій Карпенко (гітара), Тарас Яцишин (контрабас), Олексій Дольніков (ударні)

Спеціальні гості:

Олександр Божик – скрипка

Іванна Митроган – арфа

Вокальний септет

Володимир Сивохіп – диригент

 • Концертний зал ім. С. Людкевича
  • Вартість квитків
  • 100, 140, 180, 220, 250

  • грн
  • КВИТОК
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

В авторському проекті Дмитра Кацала (директор Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «ДУДАРИК») Оксана Муха стане проти Голіафа зневіри і байдужості. Тендітна співачка із досконалою пращею ідеї проти апломбу і українофобства. Знов «під танки». Знову «неформат».

Але цього разу за нею військо «Атлантів» і Героїв. Наших найдостойніших Ветів музики і літератури. Її обладунки – це неокласичні, імпресіоністичні, блюз-рокові, і навіть RnB композиції.

У репертуар концерту увійшли поновому переосмислені твори на музику Лисенка, Людкевича, Фроляк, Бетховена, Миколи Кацала та Дмитра Кацала.

Твори покладено і написано на вірші Шевченка, Франка, Лесі Українки,  Антонича, Чубая, Івасюка, Стельмаха, Ліни Костенко...

Проект зародився із «Зоре моя вечірня» – це твір-протест.

Скажу крамолу – Шевченко гідний музики рівня Бетховена! Є поодинокі автори і твори в українській музичній літературі, що відповідають рівню Генія, серед них Гладкий, Людкевич, Лятошинський, Лисенко, Сильвестров і ще зо півдесятка, а більшість «Колос на глиняних ногах». Мені це болить. Болить і те, що сьогодні «Шевченківські» концерти проходять у півпорожніх залах. Діти плутають Шевченка з талановитим футболістом :).

Твори Шевченка змістово актуальні і сьогодні, а суспільного резонансу немає. Ця ж доля чекала на Франка, Лесю Українку, Антонича, Чубая, Стуса, Симоненка... Дисонує лише Ліна Костенко. Її твори, як і твори Шевченка часом з'являються на неозорих медіапросторах.

Сучасні виконавці не занадто переймаються долею культури, бо це рівносильне медіасмерті. Чи багато з нас чули Шевченка у виконанні Середи чи сестер Тельнюк, Антонича і Чубая у виконанні його сина – Тараса, Франка в «один в каное»?

Неформат. Сказав би українофобство, комплекс меншовартості і «не заморочуємося» – формат.

Ціна вивчення уривку з «Кавказу» мільйоном українців – смерть Нігояна. Воістину людожерський це «формат».

А скільки у цих віршах любові, надії, сили, краси, Мови.

Якби ці постаті опинилися б в нашому часі, так всі разом, вони були б добрими друзями, збиралися б на каву і весело відзначали прем'єри одне-одного. І нам було б»... з ким сісти, хліба з’їсти...».
Цей проект – наш скромний вклад у національну пам'ять.
Борітеся, поборете!
Вам Бог помагає! 

ПАРТНЕРИ КОНЦЕРТУ: Львівська обласна філармонія, Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «ДУДАРИК», Радіо FM Галичина