Концерт пам’яті Героїв Небесної Сотні

19

Лютого 2017

  • 18:00

  • Неділя

Богуслав  Мартіну. Симфонічна поема «Пам'ятник Лідіце»
Семюел Барбер. Adagio для струнних
Шарль Гуно. Урочиста меса на честь св. Цецилії

Є моменти, які не забуваються ніколи. Є слова, які одного разу втрачають своє значення і змінюються назавжди. Як три роки тому для українців змінився сенс слова «Майдан». Як з’явилася «Небесна Сотня» після найбільш напружених днів протистояння, забарвлених кров’ю і болем. Моменти, котрі вгризаються в пам'ять чи власними спогадами, чи переглянутими кадрами і не відпускають більше. Концерт пам’яті Героїв Небесної Сотні 19 лютого – третя річниця кривавого свавілля, яке вартувало життя тим, хто не хотів коритися й відступати. 

Галицький академічний камерний хор під керівництвом Василя Яциняка та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під диригуванням Тараса Криси обіцяють незабутній концерт пам’яті, присвячений полеглим під час Революції Гідності. Програма вечора обрана відповідно. Відкриватиме вечір твір чеського композитора Богуслава Мартіну, який виразив всю глибину своїх патріотичних емоцій у симфонічному реквіємі «Пам’ятник Лідіце». Трагедія чеського містечка, повністю знищеного фашистами, співзвучна з іншими ідеями протистояння злочинної влади та простих людей. А що твір написаний у 1943 рік – за рік після трагедії – то це лише підсилює його драматизм.

Урочиста меса на честь св. Цецилії Шарля Гуно – найбільш монументальний твір французького композитора у цьому жанрі. Присвячений римській мучениці-християнці, яку також вважають покровителькою музичного мистецтва, цей твір поєднує велич релігійних мотивів та незнищенності людської душі. 

Адажіо для струнного оркестру Семюеля Барбера називають не лише найвидатнішим твором композитора, але й одним з найбільш сумних творів у історії музики взагалі. Велична композиція, яка звучала на похороні Альберта Ейнштейна, Грейс Келлі та багатьох видатних особистостей, прозвучить і у Львівській філармонії, щоби вшанувати пам'ять полеглих на Майдані у 2014 році. Пам’ятаємо: герої не вмирають.
 

  • Львівська обласна філармонія

    Lviv philharmonic society


    philharmonia.lviv@gmail.com
    (067) 679 22 36