Віртуозний дует 2017-02-13 19:00

Віртуозний дует

  • 13

  • Лютого 2017

  • 19:00

  • Сьогодні — 18 листопада, субота, 2017
  • Концертний зал ім. С. Людкевича
  • Абонементи дійсні
  • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

    Каса: (032) 235-89-46

Часом здається, що музичний світ поділений на два «табори» – прихильники скрипки і прихильники фортепіано. Ці два інструменти можуть бути і ніжними та тремкими, і енергійними й захопливими водночас. «Віртуозний дует» – вечір, де скрипка та фортепіано будуть підкорювати публіку разом. Студенти ЛНАМ ім. М. Лисенка Анна та Маркіян Попіль презентують концерти Карловича та Прокоф’єва у супроводі Симфонічного оркестру оперної студії ЛНАМ ім. М. Лисенка під диригуванням Юрія Бервецького.

Польський композитор Мечислав Карлович у 1902 році втілив у своєму Концерті для скрипки з оркестром ля мажор романтичний, піднесений, захоплений настрій. Краса, молодість, життєствердні ноти – цей концерт вважають найбільш оптимістичним у всій творчості композитора. Мелодійне багатство та наповненість музики, яка притаманна слов’янським митцям, гармонійно поєднуються в його творах з суто польськими музичними традиціями. А ясність та чіткість форми дозволяє проявити себе як скрипці у соло, та і всьому оркестру.

Напротивагу блискучому й промовистому оптимізму Карловича прозвучить другий твір вечора. Сергій Прокоф’єв, російський композитор, написав свій Концерт для фортепіано з оркестром до мажор у 1921 році і презентував у Чикаго, проте спочатку твір не отримав визнання. Американські критики назвали його «футуристичною картиною з шумів» і схвальну оцінку творіння Прокоф’єва отримало лише після європейської прем’єри у Парижі. Проте зараз цей концерт вважають найбільш віртуозним у творчості композитора, завершальним етапом, яким підсумував його пошуки та життєву філософію.

Дві зірки класики – Мечислав Карлович та Сергій Прокоф’єв. Двоє молодих віртуозів – Анна Попіль (скрипка) та Маркіян Попіль (фортепіано) у супроводі оркестру. Вечір обіцяє незабутню атмосферу! Чекаємо вас.