Вперше в Україні програма з нового альбому ALCANTARA II 2017-02-02 19:00

• Сьогодні — 25 вересня, понеділок, 2017
  • Концертний зал ім. С. Людкевича

ЗА ПІДТРИМКИ

Музична зірка Йорданії, яка співала у Відні та Лондоні, в Парижі і Римі, в палацах, театрах та на найкращих сценах Європи. Голос, який об'єднує культури Сходу і Заходу, 2 лютого зазвучить і у Львові, у філармонійному залі. Презентація нового альбому Зейни Бархоум «Alcantara II» – подія, яка не лише представить львів'янам винятковий оперний талант співачки, а й означить дуже важливу дату – 25-річчя з дня встановлення дипломатичних відносин між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством.

Щоб зрозуміти, що Зейна Бархоум робить для рідної та світової культури, достатньо дізнатися, що ж означає сама назва її другого альбому. Та і першого теж, адже ці назви відрізняються лише порядковим номером. То що таке Alcantara? Арабською, а також іспанською і португальською мовами, це звучне слово позначає «міст». Єднання. Зв'язок. Дорогу назустріч. Що, як не міст, будує своєю творчістю тендітна йорданська співачка, яка неймовірно поєднує в своєму репертуарі оперну класику, арабські та західноєвропейські пісні? Зейна Бархоум захоплює глядачів винятковим сопрано, креативним підходом та яскравими образами.

На концерті у Львові вона виступить разом з сирійським тенором Басемом Алкоуром та Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під диригуванням Лоренцо Таціері (Італія). У програмі вечора — шедеври Жоржа Бізе, Джузеппе Верді, Франца Шуберта, Джоаккіно Россіні та все різноманіття європейської оперної класики. Для контрасту прозвучать і арабські пісні, нагода почути які у львівської публіки буває, безперечно, не часто. А одним з найприємнішим сюрпризів вечора стане прем'єра пісні на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» арабською мовою. Лише другий поетичний твір Кобзаря побачив світ у перекладі у 2014 році — на прохання Посла України в Йорданії. І 2 лютого він зазвучить зі сцени Львівської філармонії у виконанні Зейни Бархоум, вибудовуючи ще один міжкультурний міст. Бо часом Alcantara – це те, чого нам дуже не вистачає. Концерт відбудеться за сприяння Посольства України в Йорданії.

www.zeinabarhoum.com