Авторський проект оркестру «Віртуози Львова» Три Моцарти та музика з гумором 2016-02-07 18:00

Авторський проект оркестру «Віртуози Львова» Три Моцарти та музика з гумором

 • 7

 • Лютого 2016

 • 18:00

 • Сьогодні — 21 січня, неділя, 2018

Маріанна Лаба – сопрано

http://www.philharmonia.lviv.ua/artists/actors-442

http://www.philharmonia.lviv.ua/artists/actors-24

http://www.philharmonia.lviv.ua/artists/actors-29

 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

Твори трьох Моцартів вперше прозвучать в одній концертній програмі

7 лютого 2016 року  в Концертному залі ім.С. Людкевича Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»під орудою народного артиста України Сергія Бурка представляє свою авторську програму «Три Моцарти», присвячену 260-й річниці від дня народження геніального Вольфганга Амадея Моцарта.

Мабуть, вперше в цьому історичному Концертному залі водночас прозвучать твори родини Моцартів: батька, сина  і внука – Ксавера Моцарта, відомого в історії світової музичної культури як  львівського Моцарта, адже понад 30 років прожив в Галичині, зокрема у Львові.

Програма  концерту об'єднала імена трьох Моцартів: Леопольда(батька геніального Вольфганга Амадея) та Ксавера,сина Вольфганга Амадея та його дружини Констанци.
Якщо про Вольфганга Амадея знають все,то з музикою  батька  і внука ви зможете познайомитись на концерті і оцінити їх талант, який, на нашу думку, дещо несправедливо опинився в тіні його слави.

До Вашої уваги Симфонія Лепольда Моцарта у 4-х частинах.  Леопольд Моцарт був цікавим і перспективним  композитором, він набагато раніше від свого краянина і основоположника симфонії Йозефа Гайдна звернувся до жанру симфонії, але розуміючи геніальність свого сина, повністю присвятив себе йому.

Талант Франца Ксавера проявився в ранньому дитинстві, він був композитором, віртуозним піаністом, педагогом, диригентом,  видатним організатором музичного життя в Галичині.Зі своїх 53 років – 30 прожив в Галичині, зокрема у Львові.З його іменем пов'язано відкриття львівської консерваторії.Він вперше на східних теренах Європи, у Львові,виконав безсмертний Реквієм свого батька разом з своїм другом – легендарним польським скрипалем Каролем Ліпінським.Автор двох фортепіанних концертів, кантат, багатьох інструментальних творів.Отримавши освіту у кращих композиторів свого часу, Ксавер, на жаль, не зміг досягти успіху свого батька, напевно, перш за все, через те,що  жив і творив на зламі епох – класичної та романтичної музики, залишаючись бути вірним традиціям віденських класиків, однак серцем і душею відчуваючи віяння нової епохи, епохи романтизму.
У програмі  концерту прозвучать: 6 пісень  Ксавера Моцарта на слова поетів романтиків. Солістка: заслужена артистка України Маріанна Лаба.

Серенада-нотюрна № 6, одна з нічних серенад, якими композитор підкорив не одне серце.  Твір  має 4 частини. Автор каденцій – Володимир Дуда.

Гумористичне попурі  Вольфганга Шродера знаменитої моцартівської «Маленької нічної серенади» з темами відомих композиторів-класиків П. Чайковського, Ф. Ліста, Й. Гайдна, Л. ван Бетховена та ін.  оркестр «Віртуози Львова»  нещодавно з успіхом виконував на своїх гастролях в Польщі і з приємністю представить у Львові своїм шанувальникам та слухачам.

 

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36