Різдвяний феєрверк

8

Січня 2017

 • 18:00

 • Неділя
 • Концертний зал ім. С. Людкевича
  • Вартість квитків:
  • 40, 50, 60
  • грн
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

Кр. Пардіні. Токата-фанфари «Велика благодать»
Ц. Франк. «Grand Chor» з «Різдвяної меси»
М. Равель. «Павана на смерть інфанти»
А. Майї. «Різдвяні дзвіночки»
Ж. Лангле. «Епілог пам’яті»
Дж. Фрескобальді: Токата, Прелюдія, Епілог
Гр. Маккіа. Варації на тему англійської колядки «Greensleeves»
К. Сен-Санс. «Танець смерті»
К. Сен-Санс. «Карнавал тварин» С. Джоплін
Артист естради («Регтайм»)
Й. Штраус. «Полька Трік-Трак»
Й. Штраус. «Марш Радецького»
 

Різдво завжди зачаровує атмосферою і надихає. Недарма стільки композиторів створюють зимові та урочисті теми, які захоплюють слухачів навіть через століття після їхнього написання. Ми зібрали саме такі композиції на “Різдвяний феєрверк” у Львівські філармонії, який неодмінно стане вашим святковим натхненням і яскравим спогадом. Адже у насиченій програмі концерту — велич органної музики, старовинна флейта Пана і фортепіанна магія. Запрошуємо 8 січня о 18 годині.

Орган, який стане окрасою концерту, існував ще у Стародавньому Єгипті. З X століття він стрімко поширювався у церквах і так доля цього інструменту завжди була пов'язана з релігією. Найвищого розвитку органна музика сягнула у XVII—XVIII століттях, коли не лише технічний прогрес, а й розширення репертуару вивело інструмент з церков на концертні сцени. І зараз велич та монументальність органу не залишать слухачів байдужими.

Цього вечора на концерті прозвучать традиційно різдвяні композиції — як-от «Grand Chor» з «Різдвяної меси» французького композитора та органіста Цезара Франка, і “Різдвяні дзвіночки” А. Майї,  токата-фанфари «Велика благодать» Крістофера Пардіні. Також у програмі цікаві обробки — наприклад, англійська фольк-пісня «Greensleeves», котра стала колядкою. До святкової атмосфери якнайкраще личитимуть величні й урочисті твори Штрауса  — “Марш Радецького” та “Полька Трік-Трак”. А “Танець смерті” та “Карнавал тварин” Каміля Сен-Санса нехай і далекі від різдвяної тематики, але захоплюють слухачів живим настроєм та сатиричними нотами, адже “Танець смерті”  — це симфонічна поема про ніч Хелловіну. На противагу світлого та ліричного настрою концертові додасть “Павана на смерть інфанти” Моріся Равеля, знаковий твір свого часу. А “Епілог пам'яті” французького органіста Жана Лангле дозволить органові якнайкраще розкритися у сольному виконанні.

До різдвяної магії поведуть солісти Олена Мацелюх (орган), яка виступає у Будинку камерної та органної музики і Львівському Домініканському соборі на найстаршому із діючих органів нашої країни, Ігор Мацелюх (флейта Пана і саксофон) та Меланія Макаревич (фортепіано).

 • Львівська обласна філармонія

  Lviv philharmonic society


  philharmonia.lviv@gmail.com
  (067) 679 22 36