Exclusive Music Event: клавесин

Січня 2017

• Середа

Альона Декуша – клавесин (Київ)

• Концертний зал ім. С. Людкевича

Падре Антоніо Солер. Сонати Ля мажор, соль мінор,
сі-бемоль мінор, до мінор
Клод Бальбатр. «La Suzanne», «La Courteille», «La
Lugeac»
Франсуа Куперен. «Les barricades misteriouses», «Le
Couperin», «Les Roseaux», «La Muse Plantine»
Доменіко Скарлатті. Сонати Мі мажор, сі мінор, Ля мажор,
Ре мінор, До мажор
Жан-Філіп Рамо. «L`Entrentien des Muses», «LaFollette», «La Joyeuse», «Les Tendres Plaintes», «Les Cyclopes», «La Dophine», «Les rappel des Ossieaux», «Gavotte et six doubles»
Жак Дюфлі. «La Pothouin»
Доменіко Скарлатті.  Фанданго

Естетика бароко, вишуканість старих часів, котра приваблює любов'ю до деталей та краси. З XVI до XVIII століття особливий, чистий та холодний звук клавесину був невід'ємною частиною гарного товариства у Європі. І 4 січня о 19 годині ми запрошуємо вас у невелику подорож у часі або ж — Exclusive Music Event, концерт, на котрому солістка Альона Декуша презентує найяскравішу музику для клавесину та занурить нас в європейські салони епохи бароко.

Киянка Альона Декуша вивчала гру на фортепіано у Національній Музичній Академії України ім. П. І. Чайковського. Згодом вдосконалювала майстерність на конкурсах (Зокрема, Конкурс піаністів пам`яті Володимира Горовиця), українських та європейських фестивалях (“Muzyka w świetle księżyca” — Польща, “Діалог культур” — Україна та ін). А з 2013 року молода музикантка працює асистентом-стажистом на кафедрі старовинних інструментів та знайомить студентів з клавесином.

У програмі концерту — ціла плеяда видатних композиторів та клавесиністів  XVI-XVIII століття. Франція, Іспанія, Італія — ми торкнемося усіх тогочасних культурних центрів та дізнаємося, чим жило високе товариство у часи, коли фортепіано ще не завоювало загальної любові і у салонах та на прийомах правив бал клавесин. Численні сонати, пісні й п'єси, написані для цього старовинного інструменту, засвідчують, що він посідав справді особливе місце. І навіть тепер, через століття й століття від минулої популярності, клавесин зачаровує своїм виваженим, тонким та дзвінким звучанням.

• Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society